Vilces dabas parks atrodas Zemgales dienvidu daļā – Jelgavas novadā. Parks atrodas ļoti skaistā ainaviskā vietā, kura nelīdzinās Zemgales līdzenumam. Šeit atrodas Vilces pilskalns, kura pakājē satiekas divas upes:Vilces upe un Rukūzes upe.

Staigājot pa dabas parku, var redzēt iespaidīgus smilšakmens atsegumus, kas radušies Devona laikā, un nogurušiem gājējiem noderēs Lielmātes avotiņa veldzējošais ūdens. Klejojot pa parku, var attapties arī Zaķu pļavā!

Parkā ir labiekārtotas vairākas takas. Piemēram, Jums ir iespēja doties pastaigā pa Barona taku, kur agrāk savus soļus spēra arī latviešu dainu tēvs – Krišjānis Barons. Taka sākas un beidzas pie Vilces ”Tautas nama”, pie kura var noparkot automobīli.  Takas garums ir 1,5km, nepieciešamais laiks tās apskatei – apmēram 1h. Taka labiekārtota ar dažādiem
tiltiņiem un trepēm, kur paveras skaisti skati, kas liek pakavēties tur ilgāk. Lai kurā virzienā Jūs uzsāktu iet pa šo
taku, takas sākumā šķērsosiet piknika vietas. Viena ir netālu no Lielmātes avotiņa Vilces upes krastā, bet otra – Zaķu pļavā.

Ja Jums ir paveicies ar laika apstākļiem un arī maltīte līdzi, tad noteikti izmantojiet to! Visas takas garumā izbaudiet dabas daudzveidību.

Vēl parkā atrodas Vilces muiža ar parku, ūdensdzirnavas un akmens tilts. Ir vēl otra pastaigu taka(vidējas grūtības) – aptuveni 7,5km gara. Pats neesmu pa to gājis pastaigā, varbūt citreiz. Un tad ar prieku vēlāk pastāstīšu par to arī Jums.

Vilces dabas parka apmeklējums ir bez maksas, bet pastāv iespēja to izstaigāt gida pavadībā, kas ir maksas pakalpojums. Es to neesmu izmantojis, jo šis pakalpojums ir jāpiesaka 1-2 dienas iepriekš.

Lai laba pastaiga!