Cenas tīrelis atrodas Vidzemē, aptuveni 30 kilometru attālumā no Rīgas. Lai uz turieni nokļūtu, jābrauc pa Rīgas-Liepājas šoseju līdz norādei “Ŗubeņi”, un šosejas kreisajā malā būs norāde “Purva laipa 6,5”.  Nonākot galapunktā, ieraudzīsiet no koka veidotu norādi “Cenas tīrelis un purva laipa”. Tad tik jānoparko automobilis un jādodas pārgājienā pa Cenu tīreļa purva laipu.

Purva laipas garums ir aptuveni 6km, un tā ir veidota apļveidīgā formā. Purvs lieluma ziņā ieņem godpilno otro vietu Latvijā un ir aizsargājama teritorija. Taču purva teritorijā ir atļauta kūdras ieguve, kuru laipas sākumā var nopētīt no skatu torņa augstuma. Blakus pirmajam skatu tornim ir arī izvietoti izglītojušie materiāli par kūdras veidošanos un ieguvi. Turpmākajā ceļā pa laipu Jūs sagaidīs arī otrs skatu tornis, kurš ir izvietots laipas maršruta vidusdaļā. No šī torņa Jūs varēsiet aplūkot pašu purvu no augšas. Takas ceļā varēsiet redzēt Skaista ezeru, kurā patīk apmesties daudz un dažādām putnu sugām.

Ezera krastā ir izveidota koka platforma ar iespēju uz brīdi palikt tur ilgāk, lai izbaudītu visu dabas krāšņumu. Visas laipas garumā var izbaudīt Latvijas dabas daudzveidību ar dažādām sūnām, kokiem, akačiem un dzīvniekiem, kas šo purvu sauc par mājām.  Ir arī soliņi, lai varētu ik pa brīdim atpūsties un klusumā baudīt purva noskaņu.

Apmeklēšanas laiks – pavasaris,vasara,rudens un ziema, ja vien nav sniega, jo laipa var būt aizputināta. Katrā gadalaikā tur ir savādak, tāpēc iesaku uz turieni doties vairāk nekā tikai vienu reizi.
Laiks, ko pavadīsiet objektā aptuveni ir 2 h. Ieteicami mitrumizturīgi, ar neslīdošu zoli apavi, jo dēļi mitrā laikā var būt slideni. Pārgājiena sākumā varbūt nevajag vieglprātīgi ignorēt koka “sirsniņmāju”, jo tomēr tie ir 6km. Piekrītu: ieteikums jocīgs,bet… 🙂

Lai laba pastaiga!